ОСВЕШТАНИ ТЕМЕЉИ ХРАМА СВ. СЕРГИЈА РАДОЊЕШКОГ НА МЕКОТИ У БОРОГОВУ

Темељи храма посвећеног руском светитељу светом Сергију Радоњешком који је прошле године започета на иницијативу мјештана овога краја јуче су и званично освештани.

Свечани чин освећења темеља обавио је архијерејски намјесник тузлански протојереј-ставрофор Милош Тришић по благослову Његовог Преосвештенства епископа зворничко-тузланског г. Фотија уз саслужење више свештеника.

Кумови темеља били су Станко Загорац из Загораца и Ристо Цванић из Борогова који су и ктитори храма који ће у целости финансирати изградњу комплетног храма.

Неколико истакнутих трудбеника око досадашње изградње је добило архијерејске похвалнице, док је још један број људи који су се такође залагали око градње добило похвалнице Црквене општине Осмаци.

Предсједник црквеног одбора Миладин Вукичевић рекао је да је изградњом храма на овоме простору испуњена жеља мјештана овог краја да имају богомољу.

ОСМАЦИ БОРОГОВО ОСВЕЋЕЊЕ НАЧЕЛНИК СВЕТИ СЕРГИЈЕ РАДОЊЕШКИ