ЗАВЈЕТНА МОЛИТВА У ТАБАНЦИМА

Молим, дакле, прије свега да се чине мољења, молитве, прозбе, благодарења за све људе. За цареве и за све који су у власти, да тих и миран живот поживимо у свакој побожности и честитости. Јер је ово добро и угодно пред Спаситељем нашим Богом. Који хоће да се сви људи спасу и да дођу у познање истине. (1.Тим 2, 1-4)

У недељу по Спасовдану прослављена је завјетна молитва села Табанци.

Прослава је започела као што и сам назив каже молитвом, разговором са Богом. Свету Литургију у храму козлучком служио је протојереј Дражен Стевановић парох други козлучки уз саслужење ђакона Данијела Билића.

Након литургијског сабрања око чаше Господње коју сви исписмо на спасење наше, сви су кренули на молитвиште у селу, одакле ће кренути крсни ход са литијама и иконама кроз централне улице овога места.

На четири стране села прочитана су одељци из Јеванђеља и призван је благослов на све људе који овде живе ,,јер Бог даје кишу и сунце и праведнима и неправеднима’’.

Крсни ход се завршио код споменика погинулих бораца из овог места где је служен парастос за покој душа њихових.

Крсни хљеб је пререзао драги гост протојереј Драган Негић парох челопечки и протојереј-ставрофор Раде Тешић парох први козлучки са кумом данашње молитве г. Костом Видаковићем и његовом породицом.

Част да кумује на овом светом мјесту за следећу годину припала је г. Милану Јевтићу из Табанаца.

Сјети се нас Господе у Царству своме ! Амин.

ВАЗНЕСЕЊЕ ГОСПОДЊЕ СПАСОВДАН ПОЉСКА МОЛИТВА ЛИТИЈА КОЗЛУК ТАБАНЦИ КРСНИ ХОД