МИХОЉДАН - Преслава храма у БРЕЗОВОМ ПОЉУ

На празник светог Киријака Отшелника-Михољдан, празник на који је 1933.године епископ зворничко-тузлански г. Нектарије освештао храм Преображења Господњег у Брезовом Пољу, прослављена је храмовна преслава, која се у Брезовом Пољу од освећења слави већ 89 година.

Литургијским сабрањем началствовао је протојереј-ставрофор Ђорђе Симеуновић, уз саслужење свештеника: протојереја-ставрофора Вујадина Станишића пароха доњобрезичког, протојереја Станка Србљанина пароха у Перту (Аустралија), протојереја Данијела Пецића пароха пиперачког, протојереја Васе Поповића духовника Манастира свете Петке на Пет Језера, протонамјесника Кристијана Ђокића пароха ражљевачког и јереја Бојана Крстановића пароха мртвичког. За пјевницом су били вјероучитељ Радован Ненић и јереј Бранко Ерић.

Послије свете Литургије обављен је трократни опход око светог  храма и преломљен је Крсни хљеб са овогодишњим кумом Јовом Гагићем.

Потом су сви присутни пошли за трпезу, око које су се потрудили добри брезопољци.

КИРИЈАК ОТШЕЛНИК МИХОЉДАН ХРАМОВНА СЛАВА БРЕЗОВО ПОЉЕ