ТРНОВА ПЕТКА - ХРАМОВНА СЛАВА У КОРЕНИТИ

Данас, на празник Свете Петке Трнове  свечано је прослављена Крсна слава храма у Коренити.

Свету Литургију служили су протојереји-ставрофори Славко Максимовић, Сретен Митровић, Неђо Зарић  и јереј  Бојан Крстановић.

Након Свете Литургије уследио је трократни опход око храма, а служен је и парастос уз полагање вијенаца, код споменика погинулим борцима из последњег Одбрамбено-отаџбинског рата.

По завршетку парастоса освећено је славско жито и пререзан славски колач. Свечаности је кумовао Младен Маринковић из Корените. Затим је уследила трпеза љубави и културно умјетнички програм уз народно весеље.

У саставу прославе, као и претходних година, организована је хуманитарна акција добровољног даривања крви, којој су се многи одазвали и даривали крв. Акцију организује актив добровољних давалаца крви из Корените.

протојереј Данијел Пецић

СВЕТА ВЕЛИКОМУЧЕНИЦА ПАРАСКЕВА ТРНОВА ПЕТКА ХРАМОВНА СЛАВА ПИПЕРЦИ КОРЕНИТА