ДРИЊАЧА: ПРВИ ПУТ ОБИЉЕЖЕН ДАН СТРАДАЊА СВЕТОГ НОВОМУЧЕНИКА ДЈЕТЕТА СЛОБОДАНА СТОЈАНОВИЋА

Светом Литургијом и ломљењем славског колача 27.јула обиљежен је дан страдања светог новомученика Слободана Доњоканичког, једног од многобројних светих новомученика Епархије зворничко-тузланске.

Свету Литургију у Храму светог ђакона Авакума у Дрињачи су служили протојереји-ставрофори Видоје Лукић (архијерејски намјесник зворнички), Раде Тешић и Драгиша Томић, протојереј Дарко Перић и протонамјесници Марко Данојловић, Растко Лукић и Мићо Бабић, у молитвеном пристуству протојереја Драгана Негића, Дражена Стевановића и Александра Млађеновића.

Сабрању великог броја вјерника, представника општинских Управа Зворника, Братунца и Сребренице, Борачких и осталих организација жртава Отаџбинског рата у бесједи се обратио протонамјесник Марко Данојловић, парох дрињачки.

Славски колач са кумовима овогодишње славе - Градском Управом града Зворника, замјеником градоначелника града Зворника господином Бојаном Ивановићем, присутним вјерним народом и организацијама преломило је свештенство на челу са протом Видојем Лукићем.

Икону светих новомученика Епархије зворничко-тузланске оцу Марку Данојловићу и Храму Светог ђакона Авакума у Дрињачи уручио је отац Мићо Бабић.

Након послужења за све присутне а коју је уприличила општинска Управа града Зворника на мјесном гробљу у Дрињачи положено је цвијеће на гроб Светог новомученика Слободана Стојановића.

Подсјећамо да је Свети Архијерејски Сабор Српске Православне Цркве на предлог Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија заједно са осталим новомученицима Епархије зворничко-тузланске канонизовао и светим прогласио и дијете Слободана Стојановића, крвнички и звјерски убијеног 27. јула 1992.године.

НОВОМУЧЕНИЦИ ЗВОРНИЧКОТУЗЛАНСКИ ДРИЊАЧА СЛОБОДАН СТОЈАНОВИЋ