ПРИЛОГ ТВ К3 ИЗ БАЊЕ ВРУЋИЦЕ

Фото: СНИМАК ЕКРАНА
У Бањи Врућици јуче је са великом радошћу прослављен празник Цвијети. Посебно је свечано било због доласка и служења Свете Архијерејске Литурије, Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског господина Фотија.

Бројни вјерници дочекали су епископа Фотија испред Храма Вазнесења Господњег који је током Свете Архијерејске Литургије рукоположио у чин ђакона оца Горана Јаковљевића који ће служити управо у Храму на Бањи Врућици.

Након литургије услиједио је чин освећења живописа (фресака).

Дочеку је присуствовао и начелник општине Теслић Милан Миличевић који је истакао да је данашња посјета велика радост за вјерујући народ Бање Врућице и цијелог Теслића.

Начелник је овом приликом уручио поклоне епископу Фотију који су били намијењени да се уруче приликом прославе Крсне славе општине Теслић Сабор светог архангела Гаврила.

ТВ К3

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ИНТЕРВЈУ ЦВЕТИ БАЊА ВРУЋИЦА