КРСНА СЛАВА ОПШТИНЕ ТЕСЛИЋ

Велика тајна у почетку и ангелима незнана,
и од пре века чувана, само је теби Гаврило поверена,
 и њу си објавио јединој Пречистој када си у Назарет дошао.
Са њоме моли Господа, да подари мир душама
нашим, и велику милост.

Стихира на Господи воззвах, глас 1.

У петак 08. априла т.г. године када смо сабрани око почетка нашега спасења, око Пресвете Богородице, заједно са светим архангелом Гаврилом и осталим небеским силама, у храму Пресвете Тројице смо молитвено прославили крсну славу Општине Теслић.

У име Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског г. Фотија, славске дарове – хљеб, пшеницу и вино, пред престо Свевишњега, принио је Архијерејски намјесник теслићки протојереј-ставрофор Миладин Вуковић заједно са свештенством и ђаконством намјесништва.

Честитајући славу уз благослове Епископа Фотија,  отац Миладин је поручио да свети архангел Гаврило свима буде благовијесник наде и истинских добара, који се испуњују у Васкрслом Богочовјеку Христу.

Благослов празника у нади на нова сабрања у заједници свих светих, настављен је уз славску трпезу која је уприличена у Светосавском дому код храма Пресвете Тројице.

ђакон Александар Митровић

САБОР СВЕТОГ АРХАНГЕЛА ГАВРИЛА КРСНА СЛАВА ТЕСЛИЋ НАЧЕЛНИК МИЛАН МИЛИЧЕВИЋ