ПРОТА АЛЕКСАНДАР РЕЉИЋ ПРЕДСТАВЉА ЦИКЛУС ПРЕДАВАЊА У БРЧКОМ

Са благословом Епископа зворничко-тузланског г. Фотија ЦО Брчко током Васкршњег поста приређује циклус предавања у оквиру Духовне трибине „Патријарх Павле“, известио је за Радио „Слово љубве“ протојереј-ставрофор Александар Рељић, парох други брчански.

„Свакако да је овакав вид пастирског деловања потребан и да нам доноси дивне резултате зато што се у једној другачијој атмосфери од литургијске проповеди могу обрађивати актуелне теме из литургијског, црквеног живота, али и оне које су потребне да данас умире нашег човека који живи у заиста турбулентним временима“, рекао је прота Александар и додао да се свештеници труде да бирајући теме које су актуелне како у нашем духовном животу тако и оне у свету, овим предавањима поуче народ и дају им наду за бољи живот, за духовни смисао живота.

Покренут је нови циклус ове године 16. марта, у другу среду Васкршњег поста, предавањем које је одржао прота Александар на тему „Стварање човека, живот првих људи у рају и првородни грех“. То је прво од планираних пет предавања, која ће се одвијати средом од 18 часова у Културно-административном центру „Патријарх српски Павле“ у Брчком, одмах након Акатиста Светом Великомученику Пантелејмону у Саборном храму Успенија Пресвете Богородице, где се и налази честица моштију овог Божијег угодника.

У наставку вести је звучни запис разговора са протојерејем-ставрофором Александром Рељићем, који је у целини емитован у "Српском мосту" Радија "Слово љубве" АЕМ СПЦ.

Извор: Радио "Слово љубве"

ПРЕДАВАЊЕ ВАСКРШЊИ ПОСТ БРЧКО