ЧОВЕКОЉУБИВА ОМЛАДИНА ИЗ СЛАНАЦА И ДО ''ТРОЈЕРУЧИЦА'' ПОДИЈЕЛИЛИ ПОМОЋ

Чланови Мисионарског братства Свети Стефан и Музичког састава Метох, дивни млади људи који се окупљају под окриљем Манастира светог Стефана у Сланцима и који су познати по свом човекољубљу, посетили су протеклог викенда потребите породице у Републици Српској, конкретно у Епархији зворничко-тузланској сазнаје Радио "Слово љубве".

Како је у разговору за радио рекао г. Иван Веселиновић из Мисионарског братства, преко Дрине су их дочекали свештеници Велислав Мишура и Александар Мирковић и сестра Јелена Ђурић-Спасојевић испред Добротворне организације "Тројеручица" Епархије зворничко-тузланске.

Посебна част и радост био је сусрет са Преосвећеним Епископом Фотијем, коме је представљен рад Братства и МС "Метох".
Фото: Мисионарско Братство Свети Стефан
Након успешно завршене заједничке акције Манастирски бадњак, ширећи своје активности на нова подручја, Мисионарско братство свети Стефан и Музички састав Метох при манастиру Сланци су заједнички обишли и помогли потребите породице у Републици Српској.

Већина нас је први пут била у посети преко Дрине, а домаћини су били свештеник Велислав Мишура , свештеник Александар Мирковић и сестра Јелена Ђурић-Спасојевић испред Добротворне организације Тројеручица која делује при Епархији зворничко-тузланској.

Ову мисију ћемо дуго памтити по њиховом гостопримству, а посебна част нам је указана топлим пријемом код Његовог Преосвештенства Епископа Фотија, коме смо представили наш хуманитарни рад и ауторске песме, а који нас је укрепио лепим поукама и даровао пригодним поклонима.

Обишли смо породице Петровић и Божић из Чађавице, породицу Квргић из Пучила, Ђурић из Батковића, као и дом за избеглице где смо помогли Николу и Горана Велимира, као и Жељку Милошевић.

Обиласком истих уверили смо се у јако тешко стање, које морамо признати да у Србији нисмо видели.

Након проведена два дана можемо посведочити велики труд који отац Велислав, отац Александар, сестра Јелена и остали чланови ДО Тројеручица чине на терену. То се најбоље видело кроз сусрете са потребитима, који на њих гледају као на чланове породице, а који су омогућили да се наша мисија успешно обави.

Сумирајући своје утиске, желимо свима да поручимо да обавезно посете нашу браћу и сестре у Републици Српској и да контактирају Добротворну организацију Тројеручица која ће их на најбољи начин упутити на оне којима је помоћ најпотребнија.

г. Иван Веселиновић за Радио "Слово љубве":

ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ТРОЈЕРУЧИЦА ХУМАНИТАРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА БРАТСТВО СВЕТИ СТЕФАН МАНАСТИР СЛАНЦИ