"ТАКО ДА СЕ СВИЈЕТЛИ СВЈЕТЛОСТ ВАША ПРЕД ЉУДИМА ..." (Мт.5,16)

У недјељу о Митару и фарисеју,  служили смо Свету Литургију у храму Свете великомученице Недеље на Мерајама, у Брчком.

Памтићемо је по посебно тужним емоцијама које је изазвала вијест да наш дугогодишњи свештеник и сабрат, прота Миодраг Тошић, по благослову Његовог Преосвештенства Епископа Фотија, прелази на другу парохију.

А по много чему је посебан и прото Миодраг. Најприје по свом односу према повјереној му пастви. Својом приступачношћу и мудром ријечју успијевао је: тужне да утјеши, завађене измири, забринуте орасположи, неприхваћене прихвати. Знао је наћи начин да помогне свима који се обрате за помоћ. Својим смислом за хумор, отвореним срцем и вратима парохијске сале, постигао је да дружење послије богослужења постане неизоставно и омиљено код вјерног народа. Истакао се по својим градитељским способностима, истанчаним укусом и смислом за лијепо.

Дубок траг је оставио прота Миодраг и по добру ће памтити парохија колобарско-грбавичка њега и протиницу Сару.

Радује нас чињеница да не одлази далеко,  да ћемо бити у његовим мислима и молитвама као и он у нашим.

И на крају, заиста све бива по промислу Божјем. Проти Миодрагу, његовој породици а и свима нама, можемо пожељети само једно - да нас Божји благослов никада не напусти.

протојереј-ставрофор
Жељко Ђурица