САСТАНАК РАДНЕ ГРУПЕ ЗА ОБНОВУ МАНАСТИРА ПАПРАЋА

Настављене активности на обнови Манастира Папраћа

У уторак, 21. децембра 2021. године у манастиру Папраћа, уприличен је састанак радне групе за припрему генералне обнове ове велике светиње Епархије зворничко-тузланске.

У раду су узели учешће др Дубравка Ђукановић, директор Републичког завода за заштиту споменика културе Републике Србије, са стручњацима Завода: Естелом Радоњић, Алексом Јелинић, Јованом Шуњеварић, Снежаном Јелић, још су учествовали господин Зоран Вапа, савјетник у Министарству културе Републике Србије; др Ненад Шекуларац, Архитектонски факултет у Београду; господин Драган Митровић, Геолошки завод Републике Српске из Зворника; Огњен Пантовић, савјетник у Влади Републике Србије; као и делегација Епархије зворничко-тузланске.

Радна група је упозната са досадашњим спроведеним активностима при планираној генералној обнови.

Након обиласка манастирског комплекса и стицања увида у стање на терену одржан је радни дио састанка гдје су договорени наредни кораци при изради програма обнове овог манастира.

МАНАСТИР ПАПРАЋА ОБНОВА ЗАВОД