ПРЕСЛАВА ХРАМА У МРТВИЦИ

У сриједу 6.октобра 2021.године, када наша Света црква прославља празник Зачећа Светог Јована Претече и Крститеља Господњег, храм светог пророка Илије у Мртвици прославио је своју преслугу.

Прослава је започела Светом  литургијом коју су служили јереј Бранко Ерић, парох бузекарачки и јереј Кристијан Ђокић, парох ражљевачки.

Након одслужене Литургије приступило се лицитирању црквених барјака и икона и трократном опходу око храма.

Присутна браћа свештеници су освештали крсни хљеб и славско жито са кумом овогодишњег славља, господином Николом Зарићем из Мртвице.

Отац Кристијан је у пригодној бесједи говорио о значају и величини Светог Јована, онога који је Исуса Христа крстио, позивајући и све нас на молитву, покајање и смирење у овим тешким временима.

Овај диван, и посебан дан за нашу парохију, завршен је преласком вјерног народа на послужење у светосавски дом за трпезу љубави коју су свештеници благословили.

Нека би нам Свети Јован био на помоћи и у дану и у ноћи!

Протојереј - ставрофор Драган Петровић

ЗАЧЕЋЕ СВЕТОГ ЈОВАНА КРСТИТЕЉА СВЕТИ ЈОВАН КРСТИТЕЉ ХРАМОВНА СЛАВА ПРЕСЛАВА МРТИЦА