СЛАВА ХРАМА У ГОРЊЕМ РАКОВЦУ

У недјељу 26.09.2021. год. у Горњем Раковцу код Маглаја, архијерејско намјесништво добојско прослављена је слава храма Рођења Пресвете Богородице.

Посебност цијелог догађаја је обогаћена чињеницом да је ријеч о потпуно уништеном селу које се од протеклог рата није обновило, као и црква чија је изградња била започета, али је 1995. године заустављена.

Вољом, трудом и љубави расељених мјештана окупљених у завичајно удружење ''Огњиште раковачко'' ова црква је 2019. године довршена, те се ускоро очекује и њено велико освећење.

Овогодишња прослава је организована на достојанствен начин, а прослави је присутвовало око 400 вјерника.

Након обављеног славског обреда, присутни народ је позван од стране кумова на заједничку трпезу љубави уз традиционалну изворну музику.

РОЂЕЊЕ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ МАЛА ГОСПОЈИНА ХРАМОВНА СЛАВА ГОРЊИ РАКОВАЦ МАГЛАЈ