ДАН СРПСКОГ ЈЕДИНСТВА ОБИЖЕЉЕН ШИРОМ ЕПАРХИЈЕ ЗВОРНИЧКО-ТУЗЛАНСКЕ

ВИЈЕСТ И ИЗРАДИ... ажурирано у 13.54ч

По благослову Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија, широм Епархије зворничко-тузланске, обиљежен је Дан српског јединства, слободе и националне заставе истицањем српске тробојке на свим храмовима наше Епархије.

Његово Преосвештенство Епископ Фотије присуствује прослави Дана српског јединства, слободе и националне заставе у Брчко Дистрикту.

Србија и Република Српска од 2020. обиљежавају заједнички празник – Дан српског јединства, слободе и националне заставе. Тог 15. септембра 1918. године пробијен је Солунски фронт.

У свим општинама у Србији и Републици Српској тргови и централне улице су окићене Народном и Државном заставом Републике Србије.

Овај празник ће бити заједнички обележаван у Србији и Републици Српској и у свим срединама у којима су Срби широм света, симболизујући јединство српског народа.

ПОГЛЕДАЈТЕ ФОТО ГАЛЕРИЈУ (Овдје је само мањи број храмова јер би било немогуће да их све објавимо, али се захваљујемо свима који су послали фотографије).

ДАН СРПСКОГ ЈЕДИНСТВА ПРВИ СВЈЕТСКИ РАТ СОЛУНСКИ ФРОНТ