ПРОСЛАВА СВЕТЕ ПЕТКЕ У ДУБОКОВЦУ

Преподобномученица Параскева –Трнова Петка свечано је прослављена у Дубоковцу крај Брода гдје су јој посвећени храм и извор.

Богослужбено славље је почело уочи празника када је служено вечерње богослужење које су служили: протојереј – ставрофор Драган Зарић, парох лужански; јереј Јован Томић, парох лијешћански; и протонамјесник  Дарко Вукомановић, парох вишћански.

На дан празника преоподономученице Петке свету Литургију служио је архијерејски намјесник дервентски, протојереј – ставрофор Радојица Ћетковић; уз саслужење протонамјесника Дарка Вукомановића.

Диван је Бог у светима својим како нас учи Свето Писмо, те се требамо угледати на свете угоднике Божије баш као што су се они угледали на Христа и живјели за Христа.

Један дио вјерног народа који завјетно пости и моли се Светој Параскеви  приступуо је светој Тајни причешћа.

У вечерњим часовима акатист овој великој угодници Божијој служио је протојереј Никола Горановић, парох гаревачки; уз саслужење јереја Јована Томића и протонамјесника Дарка Вукомановића.

парох вишћански
протонамјесник Дарко Вукомановић