ХРАМОВНА СЛАВА У БУЛЕТИЋУ

На празник Свете великомученице Марине  - Огњене Марије, поводом храмовне славе, служена је Света Литургија у Булетићу код Теслића.

Уочи празника служено је вечерње богослужење којим је началствовао протојереј-ставрофор Чедо Готовац.

Том приликом протојереј-ставрофор Чедо Готовац је истакао значај црквено-народног саборовања који имају за циљ окупљање народа и духовно јачање.

На дан празника Свету Литургију служили су протонамјесник Драган Марковић, парох прибинићки и ђакон Стефан Клисарић, ђакон при храму Светог Илије у Теслићу. Протонамјесник Драган Марковић је у бесједи поучио вјерне примјером Свете Марине.

Након Свете Литургије, у којој је узео учешће велики број вјерних, обављено је освештање славског колача и кољива. А онда је вјерни народ приступио славском ручку.

протонамјесник  Милош Јовић,
парох булетићки