БРЧКО: ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ОДРЖАО РАДНИ САСТАНАК СА СВЕШТЕНСТВОМ

При храму Преподобне мајке Параскеву, у светосавско-парохијском дому,  у Грчици, Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије данас је одржао радни састанак са свештеницима, који су чланови Одбора за расподјелу материјалних средстава добијених од Владе Брчко дистрикта, намјењених  за изградњу вјерских објеката на простору истог.

Призивајући благослов Божји, Епископ Фотије је пожелео  успјешан будући рад за добробит свих црквених општина на простору архијерејског намјесништва брчанског.

Састанку су приступили и свештеници Саборног храма Успења Пресвете Богородице у Брчком.

Епископ Фотије је размјенио искуства са парохијским свештеницима у погледу искушења која су присутна у нашој Цркви везано за новонасталу ситуацију због Корона вируса.

Разматрана су многа текућа питања, али је акценат стављен на литургијски живот повјерене нам пастве. Говорило се о томе гдје смо и шта смо у духовном животу? Да ли се боримо и идемо путем спасења? Да ли праштамо другима увреде и неке невоље које су нам начинили? Неке грехе. Нека презрења. Епископ је истакао да не смијемо бјежати од светих тајни Цркве, посебно од светог Причешћа, јер се њиме сједињујемо са самим Христом и живимо узвишеним и богоугодним животом. Бог нам даје снаге кроз свету Литургију да се боримо против гријеха и искушења. Борећи се да идемо путем спасења, да бисмо се изборили са овом пошашћу коју имамо у виду пандемије корона вируса.

Од свештенства надлежни Архијереј тражи да живе у братској  слози и љубави, јер само тако можемо чинити добра за све вјерне душе и бити добри пастири.

протојееј-ставрофор Драган Ћирковић,
архијерејски намјесник брчански