ГОРЊЕ ЦРЊЕЛОВО: 130 Г. ОД ПОДИЗАЊА ХРАМА - ЛИТУРГИЈСКО КРШТЕЊЕ

На празник Нерукотвореног Образа Господа Исуса Христа, 29. августа ове године, служена је света Литургија у храму Вазнесења Господњег у Горњем Црњелову поводом значајних јубилеја, и то: 130 година од подизања и првог освећења храма, које је обављено 28. августа 1890. године, те 5 година од генералне обнове и поновног освећења храма, које је обављено 29. августа 2015. године.

Евхаристијским сабрањем је началствовао протојереј-ставрофор Небојша Драшкић, а саслуживали су му протојереји Слободан Мићић, Лука Петровић и Васо Поповић, те јереј Зоран Радуловић.

Овом приликом је обављено и литургијско крштење, што је овом сабрању дало посебну духовну димензију и нарочиту свечаност, као што то је било и у пракси древне Цркве.

ГОРЊЕ ЦРЊЕЛОВО ЛИТУРГИЈСКО КРШТЕЊЕ