ПРОСЛАВА ПЕТРОВДАНА У БРЕЗОВОМ ПОЉУ

Празник Светих апостола Петра и Павла у парохији брезовопољској прославља се посебно свечано, јер то је дан када је 1934.године освештано прво звоно храма Преображења Господњег у Брезовом Пољу.

Звоно је било поклон краља Александра Карађорђевића а када је за вријеме Другог свјетског рата  храм  запаљен, звоно је однесено негдје у Хрватску, одакле никада није враћено. Од тог времена датира сабор око брезовопољског храма гдје се празник Светих Апостола од тада и преслужује.

Овогодишње обиљежавање почело је вечерњим богослужењем, најприје у храму Преображења Господњег у Брезовом Пољу а потом у храму Светог Василија Острошког у Доњој Буковици. Испред оба храма, по завршеној молитви, најмлађи су запалили петровске лиле и тако узели учешћа и радошћу отпочели празновање Петровдана.

На сам дан празника у Брезовом Пољу, Свету Литургију служили су високопречасни оци, протојереји-ставрофори Ђорђе Симеуновић и Вујадин Станишић.

Послије Литургије извршен је трократни опход око светог храма, преломљен је славски колач са овогодишњом кумом славе госпођом Даријом Кузман.

Потом су у порти храма сви присутни послужени славским ручком, гдје је празновање настављено уз народно весеље.

СВЕТИ АПОСТОЛИ ПЕТАР И ПАВЛЕ БРЕЗОВО ПОЉЕ ДОЊА БУКОВИЦА