Архијерејска литургија и храмовна слава у Балатуну

Дана 12. фебруара, када наша света православна црква прославља Света Три Јерарха: Василија Великог, Григорија Богослова и Јована Златоустог, Његово Преосвештенство г. Фотије посјетио је Цркву Божију у Балатуну, гдје је прослављена храмовна слава уз свету архијерејску Литургију.

У молитвеном сабрању Епископу су саслуживали: умировљени протојереји-ставрофори Ристо Мирковић и Михаило Јовић, те протођакон Славољуб Милошевић.

У надахнутој бесједи, Епископ зворничко-тузлански господин Фотије благословио је данашње сабрање: ''Празник Света Три Јерарха је установљен у 11. вијеку када су се хришћани у Цариграду подијелили између себе по томе ко је већи у цркви- Василије Велики, Григорије Богослов или Јован Златоусти. Тада је као рјешење установљен заједнички празник, који можемо назвати и Празник јединства Цркве, а такође и Празник јединства народа и државе, јер Црква увијек ради како на свом, тако и на јединству народа у држави.''

Светој архијерејској Литургији, и поред изузетно хладног времена, присуствовао је велики број вјерника парохије храма Света Три Јерарха. Духовна радост великог празника, увеличана је чињеницом да је Епископ Фотије први пут посјетио нашу парохију и једини храм посвећен Светим Јерарсима у богоспасаваној Епархији зворничко—тузланској.

СВЕТА ТРИ ЈЕРАРХА ХРАМОВНА СЛАВА БАЛАТУН