ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА "ТРОЈЕРУЧИЦА" ПОКЛОНИЛА БОЛНИЦИ 28 КРЕВЕТА

Добротворна организација Епархије зворничко-тузланске "Тројеручица" уручила је у петак 28 болничких кревета Болници "Свети врачеви" у Бијељини као донацију из Швајцарске.

Предсједник ове организације ђакон Велислав Мишура рекао је новинарима да је донација обезбијеђена уз подршку Хуманитарне организације "Немањићи" и Хуманитарне групе за подршку села Баре из швајцарског кантона Тићино.

"На приједлог нашег члана, свештеника из Модриче Јадранка Стојановића, који је био у контакту са хуманитарном организацијом из Тићина, сазнали смо да већ дуже опремају болнице у Републици Српској и то је био повод да организујемо ову помоћ и Болници `Свети врачеви` у Бијељини", навео је Мишура.

Он је напоменуо да је "Тројеручица" за вријеме ванредног стања због вируса корона обезбјеђивала бесплатне заштитне маске које је дијелила здравственим установама и становницима.

"У оквиру нашег рада бринемо о социјално најугроженијим породицама, обезбјеђујемо им храну и хигијенске пакете, у сарадњи са црквеним општинама градимо неколико кућа за угрожене, а почињемо и пројекат `Ми смо дјеца Божија` усмјерен на бригу о дјеци са посебним потребама и њихово снажније укључивање у свакодневан живот", истакао је Мишура.

Према његовим ријечима, Добротворна организација "Тројеручица" дјелује од 2018. године, уз благослов Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског г. Фотија.

Помоћник директора за медицинске послове бијељинске болнице Микајло Лазић уручио је захвалницу организацији "Тројеручица" и захвалио свима који су учествовали у овој хуманитарној акцији.

"Болнички кревети су једни од најсавременијих, много су удобни, што је веома битно за пацијенте који морају да леже 24 сата дневно и помоћи ће болесницима који се налазе на лијечењу у нашој болници", рекао је Лазић.

​Текст и фото: Младен Василић

ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ТРОЈЕРУЧИЦА ТРОЈЕРУЧИЦА БОЛНИЦА БРЧКО ХУМАНИТАРНА ОРГАНИЗАЦИЈА СРЦЕМ ЗА МОДРИЧУ ТИЋИНО