СЛАВА ХРАМА НА НОВОМ ГРОБЉУ У ПЕЛАГИЋЕВУ

Ове године по седми пут од освећења храма, прослависмо заштитника нашег,  Светог Василија Острошког – Чудотворца, нашу заједничку славу.

Свету Литургију је служио протојереј-ставрофор Мирослав Бабић, у препуној цркви вјерујућег народа.

Кумови ове године су били Зоран и Ружица Мићановић из Брчког, а кумство за наредну годину је преузео Драган Бискуповић из Пелагићева. Заиста , ова мала димензијама, а велика по благодати , црква је сакупила све оне који искрено и из срца затражише помоћ од Господа Бога и Светог Василија Острошког.

У својој проповиједи  протојереј-ставрофор Миодраг Каиновић се захвалио свештенику Мирославу Бабићу на служењу и свима који су дошли да се помоле Господу и Светом Василију .

Веома је битно да не напуштамо Свете Литургије, Свето Причешће и остале дарове које можемо само од Господа примити , јер само на тај начин можемо  бити  учесници у Царству Небеском, истакао је прото Миодраг у својој бесједи.

Нека би сам Господ наш молитвама Светог  Василија Острошког свакој хришћанској души даровао добра, те његовим молитвама да побиједимо све недаће које нас сналазе и тако достојни да уђемо у царство Небеско.

Протојереј-ставрофор Миодраг Каиновић

ПЕЛАГИЋЕВО ВАСИЛИЈЕ ОСТРОШКИ