"ТРОЈЕРУЧИЦА" ДОНИРАЛА ДОМУ ЗДРАВЉA ЛОПАРЕ МАСКЕ И ДЕЗИНФЕКЦИОНА СРЕДСТВА

Добротворна организација Епархије зворничко-тузланске  „Тројеручица“ донирала је данас Дому здравља Лопаре хигијенске маске, рукавице и дезинфекциона средства.

Директор лопарске здравствене установе Желимир Нешковић захвалио се на донацији а посебно јер долази из Цркве, и оцјенио стабилном епидемиолошку ситуацију  на подручју општине Лопаре.

"Нема заражених од корона вируса, имамо 27 лица под епидемиолошким надзором од којих је њих пет у карантину", рекао је Нешковић.

Он је напоменуо да је Дом здравља Лопаре од прије двије недјеље оформио медицински тим за кућно лијечење.

"Услуга нашег тима је бесплатна, наши љекари и медицински техничари долазе на кућну адресу и пружају помоћ сваком нашем грађанину који има потребу за здравственим услугама", додао је Нешковић.

Предсједник „Тројеручице“ ђакон Велислав Мишура рекао је да за вријеме пандемије ова организација бесплатно додијелила 6.000 заштитних маски у градовима и мјестима које покрива Епархија зворничко-тузланска.

Мишура је истакао да је „Тројеручица“ основана 2018. године са циљем да се помогне угроженим категоријама друштва, од вишечланих породица, избјеглих и расељених лица, породица  погинулих бораца, ратних војних инвалида и свих људи којима је помоћ потребна.

Заједно са ђаконом Мишуром испред „Тројеручице“ присутни су били  архијерејски намјесник тузлански, протојереј-ставрофор Стево Јовић и члан овог удружења Јелена Спасојевић.

​Младен Василић

COVID19 КОРОНА ВИРУС ПАНДЕМИЈА ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ДО ТРОЈЕРУЧИЦА WORLD VISION ЛОПАРЕ