Добој: Светосавска академија

У част Светом Сави, Првом српском архиепископу, учитељу и просвјетитељу, у Добоју је вечерас 28. јаунара 2018. године одржана Светосавска академија.
Академија је одржана у организацији Мисијског фонда Епархије зворничко тузланске и Архијерејског намјесништва добојског у Центру за културу и образовање у Добоју, гдје се окупио велики број посјетилаца.
Свечана академија почела је Светосавском химном, а испред Мисијског фонда присутнима се обратио протојереј-ставрофор Јован Михајловић. Светосавску бесједу произнео је Архијерејски намјесник добојски, протојереј-ставрофор Мирко Николић, истичући значај добронадежног пред Господом заступника Светога Саве као мјере, примјера и узора за Српску Православну Цркву њена духовна чада.
Вече посвећено Првом Архиепископу и просветитељу српском, свесрдним залагањем, увеличали су учесници академије: Црквено пјевачко друштво ''Богољубље'', пјесник Милан Кузмић из Добоја,  ученици Основне школе ''Свети Сава'', ученици Медицинске школе, те дјечији хор при храму Светиха апостола Петра и Павла у Добоју.