УГЉЕВИК: МОЛЕБАН ЗА ВЈЕРНИКЕ И СРПСКЕ СВЕТИЊЕ У ЦРНОЈ ГОРИ

У угљевичком Храму Свете Петке Параскеве у петак је у присуству великог броја вјерника служен молебан за вјерни народ и српске светиње у Црној Гори.

Старјешина Храма протојереј-ставрофор Мићо Пајкановић истакао је да су вјерници Црквене опшине Угљевик молитвено подржали Српску православну цркву /СПЦ/ и српски народ у Црној Гори и тако показали солидарност и оданост Богу и Цркви.

Он је указао да су Српска Православна Црква и народ у Црној Гори ових дана на великим искушењима и невољама због неправедно донесеног Закона о слободи вјероисповијести, којим се настоје одузети светиње које су вијековима припадале српској цркви и народу.

"Молимо се Богомладенцу, Пресветој Богородици, Светом Сави, Светом Василију Острошком, Светом Петру Цетињском и свим српским светитељима да Бог подари свако добро свим народима и да наш српски народ у Црној Гори дође до побједе и избори се за своја права", рекао је Пајкановић.

Молебану је присуствовао и начелник општине Угљевик Василије Перић, који је Српској Православној Цркви и вјерном народу у Црној Гори пожелио да истрају у борби за своја права.

"Кроз молитве дајемо подршку нашој браћу у Црној Гори која траже само оно што и свима другима припада - слободу вјероисповијести, траже да очувају идентитет, духовност. Наша дужност и обавеза је да бар на овај начин изразимо подршку њиховој борби", рекао је Перић, који је и замјеник предсједника Управног одбора Епархије зворничко-тузланске.

​Младен Василић