ПРЕСЛАВА ЦРКВЕ У ДОЊЕМ БРЕЗИКУ

Фото: Дејан Ђурковић
На дан кад наша света Црква прославља Светог краља Милутина,12. новембра 2019, храм Христа Спаситеља у Доњем Брезику литургијски је обиљежио своју преславу.

Евхаристијским сабрањем началствовао је протојереј-ставрофор Славко Максимовић уз саслужење протојерејâ-ставрофорâ Саве Тодоровића и Илије Филиповића, протонамјесника Ненада Тојића и протођакона Жељка Секулића.

Након Литургије услиједио је избор кума за наредну годину, а ту част је преузео хаџи Жељко Симић из Брчког.

Послије трократног опхода вјерни народ је цјеливао одежде Светог краља, које се налазе у храму Христа Спаситеља у Доњем Брезику од 2017.године.

Након молитвеног дијела сви присутни су се сабрали за трпезом љубави коју је за ову прилику припремио овогодишњи кум Стеван Рајачић са својом породицом и Црквеном општином Доњи Брезик.

СВЕТИ КРАЉ МИЛУТИН ДОЊИ БРЕЗИК ХРАМОВНА СЛАВА