СЛАВА САБОРНОГ ХРАМА У ЗВОРНИКУ

На Малу Госпојину, 21. септембра 2019,  прослављена је храмовна слава Саборног храма у Зворнику.

Свету Литургију служили су протојереј-ставрофор Видоје Лукић, архијерејски намјесник зворнички, протојереј-ставрофор Радо Тешић, парох друге парохије зворничке, протонамјесник Милош Зекановић, парох четврте парохије зворничке и ђакон Јован Ашћерић.

На евхаристијском и славском сабрању учествовао је велики број вјерног народа. Храм је био премали да прими све који дођоше на свету Литургију па је велики број вјерника богослужење пратио из порте.

Пригодном бесједом и ријечима захвалности присутнима се обратио прото Видоје.

После свете Литургије услиједила је Литија око храма и резање славског колача. Кум и домаћин овогодишње славе био је господин Зоран Стевановић, предсједник грађевинског одбора и први човјек нашег града.

По завршеном богослужењу постављена је славска трпеза у крипти храма коју је са пуно љубави и поштовања за све присутне обезбједио кум славе Зоран Стевановић.

Кумство за 2020. годину прихватио је господин Бојан Ивановић из Зворника.

протојереј-ставрофор Видоје Лукић,
архијерејски намјесник зворнички