ЗАЈЕДНО ЗА БОЉЕ СУТРА ПОРОДИЦЕ ЛУКИЋ

Окупљени у боље сутра нашег народа купили породици Лукић из Скугрића краву

Приликом недавних посјета Хуманитарне организације ''Срцем за Модричу'' и Удружења родитеља са четверо и више дјеце ''Нада 4'' породици Лукић из Скугрића сазнало се за њихову жељу да имају краву како би прехранили породицу. Седмочлану породицу Лукић чине отац Раденко, мајка Јованка и петеро дјеце: Јелена (12), Госто (10), Радмила (9), Свјетлана (3) и двомјесечна беба Тамара.

Породица Лукић поријеклом је из Палежнице али усљед клизишта свој дом нашли су у Скугрићу гдје су им пријатељи уступили кућу да живе и одржавају исту док живе у њој.

Прије два мјесеца на свијет је дошла беба Тамара,па су ову породицу посјетила многа удружења и организације како би донијели помоћ за ову скромну породицу која живи од дјечијег доплатка и дневнице коју заради Раденко радећи код добрих људи.

Међу првима помоћ су донијели ХО ''Срцем за Модричу'', Удружење родитеља са четверо и више дјеце ''Нада 4'',а затим када се сазнало за жељу за куповином краве, коју свакако нису могли купити сами, у акцију се укључује и Добротворна организација Епархије зворничко-тузланске ''Тројеручица'' и ХО ''Немањићи'' из Тићина (Швајцарска) и заједничким снагама купују неопходну краву за породицу Лукић.

Координатор акције протојереј-ставрофор Јадранко Стојановић се захвалио свим учесницима ове акције:

Прије свега желио бих се захвалити свештеницима наше епархије који су путем ДО ''Тројеручица'' учествовали финансијски у овој акцији такође и Удружењу родитеља са четверо и више дјеце ''Нада 4'', ХО ''Немањићи'' који су заједничким снагама купили стеону краву за породицу Лукић. Поред ових удружења такође и ХО ''Срцем за Модричу'' која је донирала храну за краву како би ова породица на почетку имала неопходну храну за краву.Такође морам да се захвалим и месници ''Ђурић'' тј.власнику Љубиши Ђурићу  који је без накнаде превезао краву од купца до куће Лукића.

Раденко Лукић се најискреније захвалио свима који су учинили ово велико дјело за његову породицу:

Сада ћемо доста лакше за храну,нећемо морати куповати млијеко за дјецу као и млијечне производе.Хвала свештенику Јадранку који је све ово организовао и данас нас обрадовао овим поклоном,такође хвала свим удружењима и људима који су финансијски помогли да се оствари наша велика жеља да имамо краву.

Овом акцијом заокружена је акција помоћи породици Лукић а ова удружења настављају заједнички да дјелују у наредним великим акцијама гдје год помоћ неопходна.

Укупна вриједност ове акције је била 2725 КМ.