ДЕРВЕНТА: СЛАВА ХРАМА И ОПШТИНЕ

Служењем свете Литургије јуче је прослављена слава храма Успења Пресвете Богородице и слава општине Дервента.

Литургију је служио архијерејски намјесник дервентски и старјешина храма, протојереј-ставрофор Радојица Ћетковић, уз саслужење свештеника у пензији Драгана Каиновића, дервенстких свештеника Илије Јовића и Љубише Новића, пароха лупљаничког Жељка Божића, те ђакона Перице Станојевића.

Ове године славску свечаност су својим учешћем увеличали: Предсједница Републике Српске госпођа Жељка Цвијановић, народни посланик господин Игор Жунић, министар пољопривреде Борис Пашалић, министар за економске односе и регионалну сарадњу Златан Клокић, те начелници општина Прњавор, Станари, Брод и Власеница.

УСПЕЊЕ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ ВЕЛИКА ГОСПОЈИНА ХРАМОВНА СЛАВА ГРАДСКА СЛАВА ЛИТИЈА ДЕРВЕНТА