ЛИТИЈА ПОВОДОМ СЛАВЕ ГРАДА ЗВОРНИКА

Свете Литургије служене су, 8. августа 2019. године, у свим зворничким храмовима поводом градске славе Зворника - Свете преподобномученице Петке Параскеве - Трнове Петке.

Молитвено прослављање настављено је служењем вечерњег богослужења, након чега је услиједила свечана Литија градским улицама, од храма Светог Јована Крститеља до платоа ''Касина''.

Испред споменика у центру града служен је парастос и положени су вијенци за 1080 погинулих бораца Војске Републике Српске погинулих у Одбрамбено- отаџбинском рату.

Градску Литију са свештенством и великим бројем вијерног народа предводио је изасланик Његовог Преосвештенства Епископа зворничко- тузланског Господина Фотија, протојереј-ставрофор Видоје Лукић, архијерејски намјесник зворнички.

Као добри хришћани и домаћини, у Литији су били присутни и градоначелник г. Зоран Стевановић, замјеник градоначелника г. Бојан Ивановић, изасланик Њ.Е. српског члана Предсједништва БиХ др Драгољуб Рељић, народни посланици, градски одборници, велики приложници храма, истакнути грађани и други представници локалне управе.

Својим присуством Литију су украсили униформисани чланови КУД-а, Полиције - више сектора, Комуналне полиције, Дома здравља-хитне службе, Болнице, Ватрогасне јединице и многи други.

Славски колач преломили су протојереј-ставрофор Видоје Лукић и градоначелник Зоран Стевановић у присуству више свештенослужитеља, многобројних представника политичког и културног живота града Зворника и великог броја вијерног народа.

Након резања славског колача, прото Видоје се пригодном бесједом обратио присутним и у име Његовог Преосвештенства Епископа зворничко- тузланског Господина Фотија честитао крсну славу градоначелнику и свим житељима града Зворника.

Након ломљења славског колача уприличен је културно умјетнички програм испред Касине а затим трпеза љубави у новој црквеној сали код храма Светог Јована Крститеља.

протонамјесник Милош Зекановић

СВЕТА ВЕЛИКОМУЧЕНИЦА ПАРАСКЕВА ТРНОВА ПЕТКА ЛИТИЈА ЗВОРНИК ГРАДОНАЧЕЛНИК ЗОРАН СТЕВАНОВИЋ