НАМЈЕСНИШТВО МОДРИЧКО-ГРАДАЧАЧКО: БРАТСКИ САСТАНАК СВЕШТЕНСТВА

У храму светог великомученика Георгија у Врањаку, 19. априла 2019, одржан је братски састанак свештенства Архијерејског намјесништва модричко-градачачког.
Дана, 19. априла 2019. године када наша Црква прославља успомену на Светог Евтихија Цариградског, у Храму светог великомученика Георгија у Врањаку, одржан је братски састанак свештенства Архијерејског намјесништва модричко-градачачког.

Литургијом Пређеосвећених дарова началствовао је намјесник модричко-градачачки, протојереј-ставрофор Јово Лакић уз саслужење: протојереја-ставрофора Ђоке Б. Лазића, протонамјесникâ Стаменка Станковића и Недељка Горановића, те ђакона Мирослава Драшка.

Свештеници и вјерни народ приступили су светој тајни Исповијести, а после исповијести сјединили су се са Господом Исусом Христом преко Његовог Тијела и Крви кроз свету тајну Причешћа.

Након Литургије, у сали парохијског дома, одржан је братски састанак. Архијерејски намјесник,  прото Јово, пренио је поздраве Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија који из оправданих разлога није могао доћи, а после се разговарало о многим темама и изазовима са којим се сусрећу свештеници модричко-градачачког намјесништва.

После радног дијела, домаћин састанка протојереј-ставрофор Слободан Тошић, припремио је трпезу љубави за свештенство.

протонамјесник
Никола Горановић