ГЛАВИЧИЦЕ: ПРОСЛАВА СВЕТОГ САВЕ

И овога љета Господњег Свети Сава је молитвено и свечано прослављен у парохији главичичкој.

У току свете Литурије коју су служили протонамјесник Ненад Савић и ђакон Младен Јовић,причестило се велики број дјеце из парохије.

На крају Литургије пресјечен је славски колач са кумовима данашње славе Петром,Павлом и Хеленом Миросављевић из Главичица,а за наредну годину се јавио да кумује Милош Јовић из Батра.

Након Свете Литургије подијељено је око 30 пакетића малим рецитаторима који су произносили пјесме у част Светог Саве. Пакетиће су припремили и даривали Данијел и Сања Перић из Главичица.

Након рецитација,кумови су приредили послужење за све присутне у црквеној сали.

Ове године нам је увеличао прославу монах Јосиф из манастира Хиландара.

Такође, ове године смо пресјекли славски колач у и ОШ ''Ћирило и Методије'' гдје су кумовали ученици деветог разреда.

протонамјесник Ненад Савић