(Уживо) УСТОЛИЧЕЊЕ ПАТРИЈАРХА ПОРФИРИЈА У ПЕЋКОЈ ПАТРИЈАРШИЈИ

Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије служи свету архијерејску Литургију уз саслужење архијереја Српске Православне Цркве у Пећкој Патријаршији, ставропигијалној лаври патријараха српских, на празник Покрова Пресвете Богородице, 14. октобра 2022. године.

По традиционалном последовању, у току свете Литургије, како налаже богослужбени поредак биће обављен свечани чин устоличења Његове Светости Патријарха српског г. Порфирија у најсветији трон Архиепископа пећких и Патријараха српских.

Одлуку Светог Архијерејског Сабора о устоличењу Његове Светости патријарха српског Г.Г. Порфирија у трон српских патријараха прочитао је Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије, члан Светог Архијерејског Синода.

Ускоро опширније.

УСТОЛИЧЕЊЕ ПАТРИЈАРХ ПАТРИЈАРХ ПОРФИРИЈЕ ПЕЋКА ПАТРИЈАРШИЈА ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПОСЈЕТЕ