ПАТРИЈАРХ КИРИЛ НЕЋЕ СЕ САСТАТИ СА ПАПОМ У КАЗАХСТАНУ

Упркос разним изјавама и медијским нагађањима, Његова Светост патријарх Кирил неће се следећег месеца састати са предстојатељем Католичке цркве.

Његово Високопреосвештенство митрополит волоколамски Антоније, начелник Одељења за спољне црквене односе Руске Цркве, рекао је за РИА-Новости да сверуски Патријарх неће присуствовати VII Конгресу предстојатеља светских и традиционалних религија који се одржава у Казахстану 14. и 15. септембра 2022, и тако се неће састати са Папом који би требало да у то време буде тамо.

Руска Црква ће бити званично представљена на Конгресу, али патријарх Кирил неће бити на челу делегације, изјавио је митрополит Антоније.

Донедавно су биле у току припреме за други сусрет Патријарха и Папе. „Међутим, у пролеће ове године, на наше велико изненађење, Ватикан је једнострано објавио да су припреме за састанак обустављене и да се овај састанак неће одржати“, рекао је митрополит Антоније.

Двојица предстојатеља први пут су се састали у Хавани 2016. године, где су потписали Заједничку декларацију о низу питања.

Извор: Ризница
Енглески: Оrthochristian.com

РУСКА ЦРКВА ПАТРИЈАРХ ПАТРИЈАРХ КИРИЛ ПАПА ВАТИКАН РИМОКАТОЛИЧКА ЦРКВА МИТРОПОЛИТ АНТОНИЈЕ