ЕПИСКОП ФОТИЈЕ У ПЕЋКОЈ ПАТРИЈАРШИЈИ

Фото: Лазар Којић
Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије служио је 4. маја 2022. године свету архијерејску Литургију у Пећкој Патријаршији.

Саслуживали су Преосвећена господа епископи шумадијски Јован, крушевачки Давид и рашко-призренски г. Теодосије, игуман дечански архимадрит Сава, игуман црноречки архимадрит Андреј, главни секретар Светог Архијерејског Синода протосинђел Нектарије, директор Патријаршијске управне канцеларије протосинђел Данило, свештенство Епархије рашко-призренске и протођакон Радомир Врућинић.

Молитвено су присуствовали Преосвећена господа епископ сремски г. Василија и епископ зворничко-тузлански г. Фотије.

После свете aрхијерејске Литургије биће одржане редовне седнице Светог Архијерејског Синода и Патријаршијског управног одбора под председавањем Његове Светости Патријарха српског г. Порфирија.

Фото: Лазар Којић
Фото: Сава Јањић ФБ
​Текст: ТВ Храм

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПОСЈЕТЕ ПАТРИЈАРХ ПОРФИРИЈЕ СВЕТИ АРХИЈЕРЕЈСКИ СИНОД ЕПАРХИЈА РАШКО-ПРИЗРЕНСКА ПЕЋКА ПАТРИЈАРШИЈА