ПРИПРЕМЕ ЗА САХРАНУ ЕПИСКОПА ВАЉЕВСКОГ МИЛУТИНА

Како “Новости” сазнају из кругова блиских Епархији ваљевској, Епископ Милутин биће сахрањен данас у Саборној цркви у том граду

Фото:Приватна архива
Како “Новости” незванично сазнају из кругова блиских Епархији ваљевској, пре свега њеним великим задужбинарима, Епископ Милутин биће сахрањен у данас у Саборној цркви у том граду, где се увелико спрема гробница за њега. На испраћају у вечни починак, како смо сазнали, доћи ће један архијереје СПЦ кога одреди Патријарх Иринеј, наравно млађи од 65 година, због мера које се спроводе, два свештеника и један ђакон.

Опело и сахрана биће обављени без присуства народа. Ово је, како кажу упућени, сасвим природно, јер морају да се поштују мере које против опаког вируса спроводе држава па и Црква, утолико пре што је Ваљево постало нека врста малог Вухана у Србији, а и сам владика је жртва корона вируса.

Сахрани би, како сазнајемо, присуствовао Епископ шабачки Лаврентије, који је именован за администрора Епархије ваљевске, али једноставно то неће моћи, без обзира што се здравствено осећа добро, јер је у годинама које му не дозвољавају кретање у условима уведеног ванредног стања у земљи.

- И пракса је иначе да се епископи сахрањују у саборним храмовима у седишту своје епархије, дакле у катедралним храмовима, тако да је и одлука о сахрани владике Милутина сасвим логична, ни по чему није захтевна и обавиће се онако како то тренутне прилике налажу – каже протођакон др Љубомир Ранковић.

Извор: Новости

КОРОНА ВИРУС COVID19 ПАНДЕМИЈА ЕПАРХИЈА ВАЉЕВСКА ЕПИСКОП МИЛУТИН ОПЕЛО САХРАНА