ПАТРИЈАРХ СРПСКИ ИРИНЕЈ У СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТУ

Амбасадор за међународну верску слободу, сенатор Самуило Браунбек, са сарадницима, примио је 3. марта 2020. године у Стејт Департменту Његову Светост Патријарха српског г. Иринеја. Састанак двеју делегација почео је у 15 часова по локалном времену.

Будући да је г. Браунбек прошле године био примљен код Његове Светости Патријарха у Патријаршији српској у Београду, сусрет је отпочео сећањем на тада вођене разговоре. Свјатјејши Патријарх је изнео гледиште Српске Православне Цркве по разним темама везаним за српски народ и Српску Православну Цркву. Замолио је да се српској ствари посвети мало више пажње. Саговорници су се сложили да је комуникација најбитнија, али и да она зависи од лидера са врха.

Повезана вијест: ПАТРИЈАРХ СРПСКИ ПРИМИО АМБАСАДОРА САД ЗА ВЕРСКЕ СЛОБОДЕ

У 16 часова по локалном времену у Стејт Департменту у Вашингтону, Његова Светост Патријарх г. Иринеј је водио разговоре са г. Филипом Рикером, замеником државног секретар задуженим за Еворпу и Азију, као и са његовим замеником г. Метју Палмером.

Састанку су присуствовали и узели учешће Преосвећени Епископ шумадијски г. Јован, члан Светог Архијерејског Синода; Преосвећени Епископ источноамерички г. Иринеј; протонамесник др Василије Вранић, старешина Саборног храма Светог Луке у Вашингтону; као и протођакон др Дамјан Божић.

Извор: СПЦ