ПАТРИЈАРХ ИРИНЕЈ СА ПОСЛАНСТВОМ ОТПУТОВАО У ЈОРДАН

На позив Његовог Блаженства Патријарха јерусалимског г. Теофила, Његова Светост Патријарх српски г. Иринеј отпутовао је на братско сабрање предстојатеља помесних Православних Цркава у Аман, Хашемитска Краљевина Јордан.

Пратњу Српског Патријарха чине: Његово Високопреосвештенство Митрополит црногорско-приморски г. Амфилохије; Његово Преосвештенство Епископ бачки г. Иринеј; Његово Преосвештенство Епископ крушевачки г. Давид; протојереј-ставрофор Милутин Тимотијевић, ректор Богословије Светих Кирила и Методија у Нишу;  протођакон др Дамјан Божић, главни и одговорни уредник Православља и Теолошких погледа; ђакон др Александар Прашчевић, секретар Кабинета Патријарха српског; и ипођакон Дејан Накић, лични секретар Патријарха српског.

Висока делегација Српске Православне Цркве узеће учешће на братском сабрању предстојатеља помесних Православних Православних Цркава у периоду од 25. до 26. фебруара 2020. године.

Извор: СПЦ