АНТИОХИЈСКА ПАТРИЈАРШИЈА НЕ ШАЉЕ ДЕЛЕГАЦИЈУ У АМАН

У саопштењу Информативне службе Антиохијске Патријаршије од 22. фебруара 2020. године вели се да Антиохијска Црква разуме забринутост православних првојерараха и њихову иницијативу да се допринесе проналажењу решења озбиљне кризе у православном свету, па ипак је одлучила да не учествује у састанку из разлога да се не би још више продубило размимоилажење између сабраће.

Овај њен став не значи да није вољна да се постигну неопходна решења поводом прекида општења између Антиохијске Цркве и Јерусалимске Цркве, чак и након што је Антиохијска Црква показала спремност да све учини како би се постигло решење овог питања.

„Антиохијска Црква потврђује свој чврст став према којем је једнодушност међу Црквама, заснована на Светом писму и Светом предању, најважније начело Православне Цркве кад су у питању заједничка решења на општеправославном нивоу, а поготово кад су нерешени проблеми. Она такође потврђује своја залагања за сталним општењем међу Црквама како би се продубила љубав и једномислије међу сабраћом и повратило ка дијалогу,  и она била верна мисији радости, мира и јединства које Господ очекује од његове Цркве.“

„Антиохијска Црква позива сва своја духовна чеда да се удруже у молитви и раду на миру у Цркви и целом свету.“

Извoр: Orthоdоxtimes.com (са енглеског Информативна служба Српске Православне Цркве)

ЈОРДАН АМАН АНТИОХИЈСКА ЦРКВА