СПЦ УРУЧИЛА ТОМОС О АУТОКЕФАЛНОСТИ МПЦ-ОА

Патријарх српски Порфирије уручио архиепископу Стефану Томос којим се потврђује аутекефалност Македонске Православне Цркве - Охридске Архиепископије

Фото: Танјуг/Милош Миливојевић
Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије началствовао је 5. јуна 2022. године светом архијерејском Литургијом у Саборном храму Светог архангела Михаила у Београду уз саслужење Његовог Блаженства Архиепископа охридског и македонског г. Стефана.

Саслуживали су високопреосвећена господа митрополити преспанско-пелагонијски Петар, дебарско-кичевски Тимотеј, повардарски Агатангел, европски Пимен, кумановско-осоговски Григорије и преосвећена господа епископи зворничко-тузлански Фотије, крушевачки Давид, ремезијански Стефан, топлички и изабрани шабачки Јеротеј, хвостански и изабрани западноевропски Јустин, изабрани епископ јегарски архимандрит Нектарије, у молитвеном присуству високопреосвећеног митрополита тетовско-гостиварског г. Јосифа и преосвећене господе епископа хераклејског Климента, бачког Иринеја, марчанског Саве и умировљеног канадског Георгија.

На крају свете Литургије Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије уручио је Његовом Блаженству Архиепископу македонском и охридском г. Стефану Томос којим се потврђује аутекефалност Македонске Православне Цркве - Охридске Архиепископије.

Извор: СПЦ

МАКЕДОНСКИ РАСКОЛ МАКЕДОНСКА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА ПАТРИЈАРХ ПОРФИРИЈЕ ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПОСЈЕТЕ