ПАТРИЈАРХ СРПСКИ ПОРФИРИЈЕ ПОСЕТИО ВИСОКЕ ДЕЧАНЕ

Фото: СПЦ
Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије посетио је 4. маја 2022. године манастир Високе Дечане

Његову Светост Патријарха, у чијој пратњи су били чланови Светог Архијерејског Синода: преосвећена господа епископи сремски Василије, шумадијски Јован, зворничко-тузлански Фотије и крушевачки Давид, главни секретар Светог Архијерејског Синода архимандрит Нектарије, директор Патријаршијске управне канцеларије архимандрит Данило и протођакон Радомир Врућинић, свечано су дочекали Преосвећени Епископ рашко-призренски г. Теодосије и игуман дечански архимандрит Сава са братијом и ученицима Богословије Светих Кирила и Методија у Призрену.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПОСЈЕТЕ ПАТРИЈАРХ ПОРФИРИЈЕ СВЕТИ АРХИЈЕРЕЈСКИ СИНОД ЕПАРХИЈА РАШКО-ПРИЗРЕНСКА МАНАСТИР ВИСОКИ ДЕЧАНИ ЧИН