ЛОКАЛИЗОВАН ПОЖАР У МАНАСТИРУ СВЕТЕ ТРОЈИЦЕ, ШТЕТА ОГРОМНА

Пожар у Манастиру Свете Тројице код Љубовије локализован је, али је ватра нанијела огромну штету, јавиле су "Вечерње новости".

Пламен и даље тиња на светињи, чији пожар ни снијег ни хладноћа нису успјели бар мало да успоре.

Материјална штета је већ огромна, а узрок пожара за сада није познат и то ће бити јасно када се потпуно локализује.

Отац Серафом и братство су у болу, јер су мукотрпним радом подигли конак који је сада неупотребљив.

Ватрогасно-спасилачка јединица из Љубовије је око 18.15 часова добила дојаву да гори светиња и на мјесто пожара је одмах упућено 10 ватрогасаца са четири возила.

У гашењу су учествовали и ватрогасци из Малог Зворника и Бајине Баште, као и Братунца из Републике Српске.

Извор: РТРС

МАНАСТИР БИЈЕЛЕ ВОДЕ ЕПАРХИЈА ШАБАЧКА СЕРАФИМ ПЕТКОВИЋ