ГРЧКА ЦРКВА ОРГАНИЗУЈЕ МАНИФЕСТАЦИЈУ О ШТЕТНОСТИ ЈОГЕ

Митрополит арголиски Нектарије из Грчке Цркве организује идуће недеље манифестацију како би упозорио људе на штетности далекоисточне духовности. Манифестација под називом „Опасна мода: јога, Пилати и медитација“ биће одржано у Културно-уметничкој галерији у Арголису у организацији ове Митрополије и Свејелинског савеза родитеља. Говориће неколико угледних лица и изложити шта јога практично значи - да то није само физичка вежба, све везано за јогу, о смислу популарних поза тела и медитацији и њеним импликацијама за православног верника.

Митрополит није једини са овим гледиштима, јер он каже да „јога није тек вежба, него је у неку руку и молитвени чин“. Рецимо, Свети Синод Грчке Цркве реаговао је на одлуку УН да се 21. јун проводи као међународни Дан јоге 2014. године, истакавши да вежбање јоге „нема места у животу хришћана пошто је то у суштини хиндуистичко учење“. Синод је навео да се јогом изражава клањање пантеону хиндуистичких богова и као такво је  „жртвовање овим боговима“, који су за хришћане демони.

Такође је Синод Бугарске Цркве био против увођења у школе наставе о јоги. Против јоге су говорили су источни духовни оци, међу којма: Свети Пајсије Светогорац, старац Софроније, отац Серафим Роуз и свештеномученик Данило Сисојев.

Извор: Orthochristian.com (са енглеског Информативна служба Српске Православне Цркве)