У СПОМЕН СТАРЦУ ЕМИЛИЈАНУ СИМОНОПЕТРИТСКОМ (аудио)

Поводом 40 дана од упокојења архимандрита Емилијана, проигумана Светогорског Манастира Симонопетре, доносимо Специјалну емисију у сећање на овог знаменитог старца, уваженог духовника и познатог беседника, подвижника који је доживео и дубоко мистично искуство светлости Божје, али и тежак подвиг болести који је храбро подносио готово четврт века. О старцу који је сахрањен 10. маја 2019.у Манастиру Ормилија у Грчкој, уз молитвено учешће монаштва са свих страна света, о његовом чудесном животном и монашком путу и подвигу говори мати Злата, настојатељица манастира Богородице Тројеручице под Авалом, благодарећи којој слушамо и реч духовног чеда Симонопетритских горостаса, г. Миодрага Поповића, затим писани запис самог старца Емилијана - лично сведочанство о искуству откровења монашког живота који чита мати Злата, уз музичке духовне нумере Симонопетритског монаштва.

Аудио запис је овдје