Монах Дамаскин Григоријатски: НАША ВАКЦИНА ЈЕ СВЕТО ПРИЧЕШЋЕ!

НЕ вакцинама које ти намећу као обавезне газећи твоју слободуНаша вакцина је Свето Причешће!

Монах Дамаскин Григоријатски

(Одговор Атанасију Цуцани)

Драги нам брате у Христу г. Атанасије, радуј се у Господу.

Сви смо примили твоје писмо, нас отприлике 100 браће и сестара из наше хришћанске породице, насловљено Богоносним Светогорцима, које си упутио Сталном Синоду наше Цркве у Грчкој.

Као онај који је одговоран (представник) за нашу заједницу дужан сам да ти одговорим, без да икога и најмање увредим. Такође смо примили и прочитали одговор Сталног Светог Синода, које си нам љубазно доставио. Захваљујемо ти на обавештењу.

Тема грипе корона вируса, као што је названа, у начелу није догматска или духовна тема да би наша званична Црква била за њу надлежна или да би одговорно дала одговор на питање које је њој страно.

Познато је да је ова грипа направљена у медицинским лабораторијама мрачних сила ради неког одређеног циља. Са сличним грипама се човечанство суочава сваке године, и то са много већим бројем жртава, а да никада није предузета брига о томе, као што се догодило 2020.

Уосталом, данас је Грчки статистички завод за становништво Грчке обелоданио да је број умрлих од разних болести у 2019. био отприлике 125.000, док број свих умрлих у 2020. износи 121.000!

Дакле, где то „хара“ најсмртоноснији вирус због којег је наша национална економија сравњена са земљом, као и међународна економија и то са несагледивим последицама у скоријој будућности? И да ли је могуће да је свих 121.000 мртвих у 2020. жртва само вируса корона? А где су остали који су умрли од разних других болести? Да ли су сви изненада излечени од својих болести и нападнути само од вируса корона?

Мораће страшан одговара дати пред Богом завереничка банда која је одговорна за ову светску превару. И нису ту само страни чиниоци, него и многи наши, које ће Господ ускоро смрвити као лончарске судове, ако се не покају! Због ове полемике су се потресле владе нација (незнабожаца)[1], горе од Ирода који се узнемирио због доласка нашег Спаситеља на земљу.

Узбунили су се међународни тв канали и добили инструкције да снимају на стотине жртава свуда по свету. У тај пандемонијум су ушли и представници здравственог особља да би „крстили“ умрле као жртве смртоносног вируса. А познато је и да се васељена потресла тек пошто су њени „владари“ исплаћени, ако се не варам са, отприлике, четири милијарде долара.

А чему сва ова светска трагикомедија? Да би они остварили своје планове у вези са проблемима у Америци – као што смо детаљно писали о томе пре извесног времена. И шта су постигли? Нису много, зато што је други Домаћин који управља светом. Постигли су донекле то да застраше народе, да их утамниче по кућама, да униште економије њихових земаља, а после тога, зато што их „воле“, да их вакцинишу да не би умрли, а потом да их докрајче глађу која се већ појавила и низом убилачких ратова.

Многи челници држава у Африци су се показали разумнијим од њихових европских колега тиме што су потпуно забранили употребу маски.

Поврх тога, као што је случај у Танзанији, они су охрабривали функционисање свих служби, трговине и транспорта робе да у њиховим народима не би завладала глад. Образовне установе свих ступњева нормално раде. Имају вође са религијским убеђењем: „Бог је с нама и помоћи ће нам, као што (увек) чини у таквим епидемијама“.

Браћо, стојмо добро! Њихове мрачне планове Бог који нас воли брзо открива и прима облаке (тамјана) наших молитава који се сваки дан заједно са сузама уздижу до Његовог небеског престола. Толико негативних порука је написано о вакцинама, постоји толика злонамерност, лукавство и изопаченост умова код ових варалица, да нема места за недоумицу да питамо сами себе и једни друге да ли треба да се вакцинишемо.

Која вакцина? Она која ће изазвати смрт можда постепено, а можда и изненада, 15% светског становништва, према предвиђањима Била Гејтса – највећег злочинца свих векова?

Која вакцина? Она на коју те приморавају као обавезну, газећи твоју слободу, а ти си притом здрав?

Која вакцина? Она коју ако одбијеш, они ти прете да нећеш моћи да путујеш и нећеш моћи да оствариш своја законска права у држави? Она вакцина због које су после њеног примања умрле стотине наших ближњих по целом свету?

Наша вакцина која дарује и вечни живот је Свето Причешће. То је наш Христос. Ми припадамо Њему, у Његово Име смо крштени, са Његовим благословом и када Он то одлучи, ми ћемо кренути у нашу вечну и дуго жељену Отаџбину, где је наш вечни Рај. НЕ, ВАКЦИНА НИКАД.

Радујте се, браћо, и веселите се.

Са Свете Горе Његове Пресвете Мајке.

Монах Дамаскин григоријатски

2. 2. 2021.

Извор: ekklisiaonline.gr

Са грчког превела Валентина Аврамовић

[1] Алузија на 45. псалам, стих  7. „Смутише се незнабошци, потресоше се царства“.

ДУХОВНЕ ПОУКЕ СВЕТОГОРЦИ СВЕТА ГОРА ДАМАСКИН ГРИГОРИЈАТСКИ МАНАСТИР ГРИГОРИЈАТ КОРОНА ВИРУС КОВИД 19 COVID 19