(Најава) ПРОМОЦИЈА КЊИГЕ „ТУЗЛА, ЗЛОЧИН БЕЗ КАЗНЕ” У БАЊА ЛУЦИ

Књига о страдању српског народа тузланске регије трајни документ за истину и правду

Књига "Тузла-злочин без казне и егзодус српског народа" биће представљена 12. децембра у Академији наука и умјетности Републике Српске у Бања Луци.

Издавачи књиге "Тузла – злочин без казне и егзодус српског народа" су Завичајно удружење Тузлака у Бијељини, Министарство унутрашњих послова Републике Српске, Републички центар за истраживање рата, ратних злочина и тражење несталих лица Бањалука и Издавачка кућа Епархије зворничко-тузланске "Синај".

Ово је прва књига у едицији "Свједоци страдања" чији је задатак да прикупљањем и публиковањем историјске документарне грађе о страдањима српског народа тузланске регије допринесе његовању културе сјећања да се не би догодила нова страдања.

Покровитељи књиге "Тузла – злочин без казне и егзодус српског народа" су Влада Републике Српске, Епархија зворничко-тузланска и град Бијељина.

Потписници за издаваче су протојереј Васо Ј. Поповић испред Завичајног удружења Тузлака у Бијељини, Драган Лукач испред Министарства унутрашњих послова Републике Српске, Милорад Којић испред Републичког центра за истраживање рата, ратних злочина и тражење несталих лица и протођакон Бојан Чечар испред издавачке куће Епархије зворничко-тузланске "Синај".

Приређивачи ове књиге су Перо Спасојевић, Петар А. Вујичић, Саша Мирић и Милан Минић.

НАЈАВА СТРАДАЊЕ СРБА ПРОГОН СРБА ОДБРАМБЕНО ОТАЏБИНСКИ РАТ ТУЗЛА ИЗДАВАЧКА КУЋА СИНАЈ КЊИГА БАЊА ЛУКА