(Најава) ЕПИСКОП ФОТИЈЕ НА ОЗРЕНУ

Манастир Озрен
И ове године одржаће се традиционални црквено-народни збор код манастира Светог Николаја на Озрену.

Манастир на Озрен гори вијековима је духовни центар овог краја, али је  и мјесто гдје се озренци увијек радо сабирају и саборују.

Епископ Фотије на Озрену (Фото: Из архива Епархије зворничко-тузланске)

У петак, 27.8. уочи празника Успења Пресвете Богородице (Велика Госпојина) вечерња и јутрења богослужења служиће архимандрит Гаврило (Стевановић), игуман ове светониколајевске обитељи уз саслуживање свештенства и свештеномонаштва Епархије зворничко-тузланске, а на сам дан празника, 28.8. Светом Литургијом началствоваће Његово Преосвештенство епископ зворичко-тузлански г. Фотије.

Позивамо вјерни народ да узме учешћа у богослужењима и да ове године појачамо молитве за спасење и очување нашег народа!

НАЈАВА МАНАСТИР ОЗРЕН