ВАСИЛИЈЕ ПЕРИЋ О УПОКОЈЕЊУ МАТИ МАРТЕ: СВИЈЕТЛО ДЈЕЛО РОДУ И БОГУ!

Фото: Младен Василић
Ово је велики губитак, не само за Српску православну цркву, већ за све нас, посебно оне који су, као и ја, имали прилику да се виђају, разговарају и сарађују са дивном мати Мартом, рекао је поводом смрти игуманије Манастира Тавна начелник општине Угљевик Василије Перић.

-Мати Марта је била и остаће запамћена као једно од најбољих чеда које се појавило у нашем крају - рекао је Перић.

Давала је посебан „тон“ животу светиње истиче Перић и наводи да је увијек била срдачна са сваким оним који дође у Тавну.

-Увијек пуна разумијевања, пажње, милости… То је она дивна српска, православна душа наших старамајки, које је она на најбољи начин слиједила. Знам да се данас Бог радује доласку такве богоугоднице. Заслужила је Марта рајско насеље. И те како - рекао је Перић.

УПОКОЈИО УСНУО МАНАСТИР ТАВНА ИГУМАНИЈА МАРТА НАЧЕЛНИК ВАСИЛИЈЕ ПЕРИЋ УГЉЕВИК