ТРАГЕДИЈА НА ПОКЛОНИЧКОМ ПУТОВАЊУ ПО МАНАСТИРИМА СРБИЈЕ

Две жене страдале су данас, када је дошло до рушења висећег моста код Овчар Бање, у близини Манастира Јовање.

До трагедије је дошло када је 115 ходочасника из Зворника - који су кренули у посјету Манастиру Ђунис, зауставио се у Овчарско-кабларској клисури да направе паузу – тада је њих двадесетак кренуло истовремено да прелази висећи мост.

У једном тренутку је пукла сајла иначе дотрајалог моста и људи су се нашли у леденој ријеци.

За двије жене није било спаса, док су свештеници, возачи и пролазници, до доласка спасиоца, успјели остале да извуку на обалу. Једну жену је ударила сајла од моста те је преминула, док се друга запетљала у ријечну траву и није успјела да се извуче изнад површине воде на вријеме.

Више од десет особа пребачено је у чачанску болницу, а троје најтеже повријеђених требало би да буду пребачени на Институт за ортопедију Бањица у Београду.

По благослову Епископа зворничко-тузланског г. Фотија повријеђене су посјетили свештеници Милош Тришић из Тузле и Милош Зекановић из Зворника.

Министар Ненад Поповић је такође, испред Владе Србије, дошао да обиђе мјесто несреће као и повријеђене у болници. Министар Поповић и обећао помоћ око збрињавања повређених и њиховог боравка у док су болници у Србији.

Повријеђене су током поподнева обишли и градоначелници Чачка и Зворника Милун Тодоровић и Зоран Стевановић.

Сви путници који се добро осећају кренули су у пратњи свештеника назад за Републику Српску.

Више о овоме на порталу РТС

ПОКЛОНИЧКО ПУТОВАЊЕ ЗВОРНИК МАНАСТИР ЂУНИС