Колосеум ће бити осветљен у црвено у спомен на прогнане хришћане

Римски Колосеум ће бити осветљен црвеном светлошћу касније овог месеца како би скренуо пажњу на прогон хришћана широм света, а посебно у Сирији и Ираку. Наиме, у суботу, 24. фебруара 2018. године, у 6 часова поподне Колосеум ће бити под црвеним рефлекторима како би представио крв хришћана који су рањавани или изгубили живот услед верског прогона, извештава Catholic News Agency. Истовремено, у Сирији и Ираку истакнуте цркве биће такође осветљене црвеним рефлекторима.
Овим чином, у организацији хуманитарне агенције Aid to the Church in Need (ACN) (Помоћ Црквама у невољи), наставља се слична иницијатива од прошле године, кад је зграда лондонског Парламента била осветљена црвеном, као и базилика Светог срца у Паризу и катедрала у Манили на Филипинима. Године 2016. у црвеном је била чувена фонтана Треви у Риму.
Извор: Базилика.ро (са енглеског Информативна служба СПЦ)